Grafik Tasarım

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir.

Hafife almayın

Bir kartvizit veya en küçük bir el ilanı olsa dahi tasarımı hafife almayın. Küçük bir tanıtım ürünü size büyük iş potansiyeli sağlayabilir

Bir toplantıya gideceksiniz ve bembeyaz bir gömleğiniz var ancak küçücük bir nokta da olsa bir leke gördünüz, huzursuz olursunuz. Grafik tasarımda her nokta önemlidir.

Bir kartviziti örneğin 40 TL ye baskı yaptırabilirsiniz ancak bu ürünü sadece küçük bir kağıt parçası olarak düşünmeyin. Kartvizit sizin ve firmanızın kimlik kartı gibidir. Tasarımı hafife almayın...

Günümüzde yollara baktığınızda orta sınıf otomobilleri birbirinden ayırt etmeniz oldukça zordur.

Bir çok üretici firmanın otomobil kasaları yandan baktığınızda birbirine çok benziyor. Çok özel üretim ve markaları düşünmezsek bir çok otomobilin ancak önden veya arkasından görünen logosunu görerek tanıyoruz.

LOGO bir ürünün veya firmayı temsil eden simgedir. Kurumsal kimliğin birinci adımıdır.

Kurumsal kimlik çalışması logo tasarımı, kartvizit tasarımı, antetli kağıt ve zarf tasarımı, cepli dosya, fatura ve irsaliye gibi ürünlerin tasarımı ile başlar.

Tasarımı yapılan ürünlerin üretim aşamasına geçilir. (Baskı işlemleri) Kurumsal kimlik ürünleri firmanızın sunumundan tutunda işleyişine kadar bir çok aşamada kullanacağınız ürünlerdi. Hem tasarım hemde baskı kalitesi kaliteli olmalıdır.

Bir söz vardır bilirsiniz; Reklamsız iş yapmak karanlıkta göz kırpmak gibidir, siz ne yaptığınızı bilirsiniz ama kimsenin bundan haberi olmaz.

Çizgim Ajans Google Adwords, Facebook gibi reklamlarınızı yönetir. Bütçe planlaması yapar. Reklamlarınızın en verimle bir şekilde çalışmasını sağlar.

Kartvizit, broşür, katalog gibi ürünlerin tasarımları ne kadar mükemmel olursa olsun son aşamada baskı kalitesi önem taşır..

100 TL ye bir kartvizit yaptırabileceğiniz gibi 40 TL ye da yaptırabilirsiniz. Aynı sayfa sayısına sahip iki kataloğun fiyatı 1000 TL de olabilir 2000 TL de olabilir.